Palkmajad – Miks? Kellele? Kuidas?

Palkmajad ei ole ilmselgelt kõigile loodud kuid neil on kindlasti omad eelised olemas võrreldes alternatiividega. Tuleb meeles hoida, et tegemist on siiski Sinu koduga ja kui meeldib palkmaja, siis meeldib – alati ei ole põhjust vaja.

Kuid kui peaksime mõned eelised paberile panema siis oleks need järgnevad:

Loodussõbralikkus

Üllatus üllatus, puud kasvavad tagasi. Suur osa Eestimaast on kaetud metsadega ja seda oleks häbi mitte ära kasutada. Kasutades neid materjale palkmajade loomiseks (ja ka sisustamiseks) võtame nad ära muust ringlusest ja nendes sisalduv süsinik jääb loodusvaenulikust ringlusest välja.

Säilivad paremini ja kauem

Euroopas on palkmaju mis on seisnud üle 800 aasta ilma probleemideta ja Venemaal on üks palkidest loodud kirik, millel vanust üle 1,700 aasta. Kui kaua läheb enne kui Nõmme tellismajad renoveerimist vajavad?

Tänapäeval on normaalne, et asjad ei kesta kaua – me vahetame oma nutitelefone peaaegu iga aasta. Sinu kodu on pikaajaline investeering – mõtle sellele.

Esteetika

Lihtne. Palkmajad on lihtsalt kaunid ja väga elegantsed. Siin paar palkmaja näidispilti ühelt Eesti ettevõttelt nimega Tender.

Palkmaja järve ääres

Palkmaja muru katusegaKaunis palkmaja keset talve

Nagu varasemalt mainitud, see stiil ei ole kõigile. Kui Sinu maitse on põrandalt laeni klaasseinad suurtes pilvelõhkujates, siis palkmajad ei pruugi Sinule olla ja see artikkel Sinu meelt ei muuda.

Kuidas Valida Palkmaja Tootjat?

Vali Materjalid

Palkmajasid on võimalik ehitada erinavest puiduliikidest. Otsusta ära, mis on Sinu uue kodu puhul kõige tähtsam. Kas selleks on vastupidavus, välimus, energiasäästlikkus või tuleb probleemiks hoopis Sinu eelarve? See on esimene suur otsus, mille pead vastu võtma.

Kohalik VS Välismaine

Palkmaja tootjaid ei ole Eestis kohutavalt palju, kuid on mõned kes paistavad välja oma kvaliteetse tööga, nagu ülalmainitud Tender. Teine valik on kontakteeruda välismaise pakkujaga kes võib vahel nn “valmistöö” Sinuni kiiremini tuua, olgugi, et kordades kõrgemate hindadega.

Vaata Näidiseid

Pane enda jaoks kirja 3-5 ettevõtet kes tunduvad professionaalsed ja kelle “stiil” läheb Sinu omaga kokku. Seejärel ürita kokku leppida kohtumine, et kuulda rohkem nende protsessidest, materjali valikust, kogeumusest ja muust säärasest. Ülimalt oluline on reaalselt mõnda nende loodud palkmaja külastada – nii saad paremini aimu sellest, kuidas on töö ja materjalide kvaliteet ning saad ka paremini aimu, mis Sulle isiklikult meeldib.

Disain

Sul peaks valmis olema enda ideaalse kodu disain, mida nende ettevõtetega jagada. Kui Sul seda veel pole, nüüd on aeg kontakteeruda arhitektiga ja plaan paberile panna. Saada ettevõtetele oma idee ja küsi nendelt pakkumisi.

Sealt edasi on asi juba kordades lihtsam – vali pakkuja keda usaldad kõige rohkem, kelle pakkumine tundub realistlik ja Sinu hinnaklassis.

Hoia meeles, et palkmaja on pikaajaline investeering mille puhul ei tasu koonerada. Kui Sa ei ole valmis kvaliteedi eest maksma, isiklikult soovitan ma oodata kuni on finantsiline võimalus osta enda “unistuste kodu”.

Leave a Reply